Буде морква і ліс – не пропадем

поля села ЖиричіЖиричі – село звичайне й незвичайне водночас. Взяти хоча б демографічні показники:тут народжуваність вагомо перевищує смертність, це при тому, що загалом по Україні ситуація повністю протилежна. Сільський дитячий садочок не може прийняти всіх дітей, тому планується його розширення. Далеко не всі села на Волині можуть похвалитись такою народжуваністю. Навіть у ІХХ ст. в нашому селі проживало 1391 чоловік і було 172 двори. Тобто сім’ї були багатодітними. І стільки людей виживало за рахунок тваринництва, хоча родючих земель було небагато. Про те, що в тут люди не бідує, свідчать сучасні добротні новобудови. Молоді сім’ї зводять будинки зі всіма зручностями. Газ в Жиричах є вже більше 10 років. От якби ще б робота якась… Колись багато людей працювало в колгоспі і в районному центрі. Зараз люди землю побрали і працюють на себе. Наші люди трудолюбиві, працюють – і мають. Цього не можна сказати про інші села Ратнівського району. В кожному селі свій менталітет і ставлення до землі, до роботи скрізь різне.

За нашим селом закріпилась добра слава моркв’яної столиці. Стільки моркви як в Жиричах і Гуті біль ніде в районі не вирощують. Здебільшого піднімаються на моркві молоді сім’ї, де є здорові спини і робочі руки. Цього року ціна на моркву неабияк порадувала селян. Хоча осінню прийшлося понервувати (ціна трималась на рівні 1,50 грн), але на весні вона виросла аж до 5 грн.
Ще одне стабільне і традиційне для цього села джерело виживання – молоко. Мало сімей тримають одну корову. Дві, або й три корови – це те, що треба, щоб самим прогодуватися й грошей заробити. В наші дні більше тисячі рогатих голів випасається на жиричівських пасовищах. В Жиричах й картоплю садять, і чорничним бізнесом займаються. Тобто де можна -там і заробляють. Минулого літа великі сім'ї на чорницях, заробляли по 100 доларів за день. І хоч нелегкі ці чорничні гроші, але виручають селян вони добряче. Від сезонних заробітків у Києві та Москві чоловіче населення села теж не відмовляється. Такими способами і рятується народ від безробіття.

 

Додати коментар

Valid XHTML & CSS | Template Design kruizer-08@mail.ru | Copyright © 2009 by kruizer