Активні форумчани

5. CASPER (12 Пости)

Останні повідомлення

Jerri 06-01-18 22:13
Школа і навчання - Фор...
Archie 05-01-18 20:34
Ві:Хто знає в кого най...
kolya 22-12-17 20:49
Ві:Що нового в школі?
km.16 22-12-17 15:14
Спортивне життя села ...
Essie 17-05-17 07:58
Відпочинок в Жиричах ...
Georgia 16-05-17 10:49
Прийміть вітання - Фо...
Marisa 16-05-17 04:08
Школа і навчання - Фор...
Gabriela 16-05-17 02:57

Жиричі Вконтакті

Сайти-друзі

Слава Ворошилов - ВМЕСТЕ сможем спасти!

Купить инкубатор для яиц в Украине. Большой выбор.

турник настенный. Производство и продажа.

Історія села Жиричі PDF Друк e-mail
Написав Administrator
Неділя, 28 березня 2010, 14:08

Село Жиричі вигляд з дзвінниці церкви Вперше село згадується у люстраціїї 1500 року під назвою Жиржиче (потім Жириче). Тоді і селі було одинадцять дворищ. Зазначалося, що шість чоловік з даного села мусили нести повиність (працювати в Ратнівському замку на будь-яких роботах). Тут проживали такі поселяни: Андрей, Гринь, Мас, Кикич, Ігнат, Хома, Гринич, Нікон, Нелькович.

За переказами назву село отримало від гарних сіножатей і пасовищ, на яких місцеві селяни випасали багато корів, коней, овець. Худоба випасаль дені і ніч на цих вродливих травах і виглядала розкішною. А від того, що травяну пашу колись тут називали жиром, то й село отримало назву Жирище, що згодом змінилась на Жиричі.

Існують певні писемні згадки, що назва села походить від Заріччя, що з часом змінилась на сучасну. Але чіткого підтвердження даної версії не існує.

В документах 1565 зазначалось, що в селі є немало осілих людей, але платять побори жителі тільки з чотирьох дворищ. Побори складалися з двох “колід” вівса, меду, десяти візків сіна і двох півнів. Також віддавали масло, сир й т.д. В селі були два порожніх дворища, де не було осілих людей, і чотири малих, з яких відповідно бралися менші побори.

Також зазначено, що рибалок, що мали влітку вільне ловіння вершами і малими сітями було аж 43. Кожен рибалка сплачував чиншу по гр. шість в рік.

Жиричі розташовані за 10 км від райцентру і за 19 км від залізничної станції в Заболотті.

Під час перепису населення в 1898 році зазначено, що в селі проживає 1391 чол., і є 172 двори.

В 1970 році населення складало 2656 чол., в 1997 році ця цифра зменшилась до 2352 чол. Всього тут було 722 господарства, які володіли землею площею у 844 гектари. Територія сільської ради становить 7413 гектарів. Першим сільським головою був Менько М.М.

Під час Другої світової війни німці в селі розстріляли 57 чоловік, 139 вивезли в Німеччину на роботи,знищили 129 будинків. На фронт було призвано близько 150 чол. З них 71 загинув. У сімдесятих роках було побудовано памятник загиблим на війні односельчанам.

В селі було реабілітовано 8 чоловік, що потерпіли від тоталітарного режиму.

У селі 8 осіб реабілітували як таких, що потерпіли від тоталітарного режиму.

Колгосп мав назву Росія, йому належало 4527 гектарів землі, у тому числі 1716 гектарів орної, в 1997 році реформоване АПО володіло 3443 гектарами с/г угідь, у т. ч. 1171 гектар орної землі.

Церковноприходську школу було відкрито 9 березня 1898 р. В 1898 р. тут навчалося 18 хлопчиків.

Приміщення школи будувалося в 1912 р. Районна газета від 11.06.1963 магазин с. Жиричізазначала, що будується нове приміщення Жиричівської семирічної школи. Незабаром її було відкрито.

Теперішнє приміщення школи збудоване у 1981 р.

Навчаються в загально­освітній школі І-ІІІ ступенів 462 учні, з ними працює 32 педагоги. Відмінники народної освіти - Шостак М.М., Сазанська Н.С., Дудниченко Г.Х. Самовіддано працюють на педагогічній ниві Клименко НО., Сінчук Є.Г., Власюк В.П., Федорук B.C. Випускник школи Охрімук M.I. - кандидат сільськогосподарських наук.

Біля села побудовано завод переробки льоносировини. На територб заводу споруджено навіси, під якими може зберігатися понад 2000 тонн льонотрести.

Дорогу з твердим покриттям споруджено в 1980 році. Будинок культури побудовано в 1965 році.

Останнє оновлення на Четвер, 09 червня 2011, 12:28

Дата час

Голосування

Що Ви думаєте про цей сайт:

Valid XHTML & CSS | Template Design kruizer-08@mail.ru | Copyright © 2009 by kruizer